Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Napędy do bram garażowych

Filtry

Stan:
Rodzaj napędu
Maks. szerokość bramy
Zasilanie

Promocje

Napędy do bram garażowych 

Napędy do bram garażowych znanych i cenionych na rynku automatyki bramowej marek takich jak Hormann, Came oraz Proxima. Oferta obejmuje zestawy przeznaczone w zasadzie do każdej segmentowej bramy garażowej oraz uchylnej i w zależności od proponowanej konfiguracji posiadają akcesoria dodatkowe takie jak szyny, fotokomórki lub lampy ostrzegawcze. Siłowniki bramowe oraz akcesoria pochodzą z oficjalnych dystrybucji i posiadają pełną gwarancję producenta.
 • HORMANN Supramatic P4 jest gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu pilot 4-kanałowy oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Supramatic P4 można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota do bram lub za pomocą smartfona.

  Cena : 1 690,00 zł
 • Kompletny napęd do bramy garażowej CAME HG600 jest gotowym do samodzielnego montażu napędem do bram garażowych o maksymalnej powierzchni 10m2 i maksymanlej wysokości 2,7m. Zestaw zawiera szynę z łańcuchem o długości 3,3m dzieloną na dwie części z łącznikiem.

  Cena : 670,00 zł
  Obniżka!
 • Napęd do bramy garażowej Proxima G1000P to bezpieczny, nowoczesny itrwały siłownik do bram o niespotykanych możliwościach. Napęd do bramy Proxima G1000P posiada duży moment napędowy pozwalając tym samym bardzo szybko podnieść naszą bramę garażową.

  Cena : 899,00 zł
 • HORMANN Promatic 4 jest gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu pilot 4-kanałowy oraz akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Promatic 4 pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji i posiada pełną wgarancję producenta.

  Cena : 1 040,00 zł
 • Kompletny napęd do bramy garażowej CAME V6000P jest gotowym do samodzielnego montażu napędem do bram garażowych o maksymalnej powierzchni 9m2. Zestaw zawiera szynę o długości 3,3m dzieloną na dwie części z łącznikiem.

  Cena : 685,00 zł
  Obniżka!
  Oczekiwanie na dostawę
 • HORMANN Supramatic P4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, fotokomórki, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna M, oraz niezbędne akcesoria montażowe.

  Cena : 2 599,00 zł
 • HORMANN Supramatic P4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, fotokomórki, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna K, oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Supramatic P4 można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota...

  Cena : 2 479,00 zł
 • Kompletny napęd do bramy garażowej CAME HG1000 jest gotowym do samodzielnego montażu napędem do bram garażowych o maksymalnej powierzchni 14m2 i maksymanlej wysokości 2,7m. Zestaw zawiera szynę z łańcuchem o długości 3,3m dzieloną na dwie części z łącznikiem.

  Cena : 699,00 zł
 • HORMANN Supramatic P4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna M, oraz niezbędne akcesoria montażowe.

  Cena : 2 460,00 zł
 • HORMANN Supramatic P4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna K, oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Supramatic P4 można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota do bram lub za...

  Cena : 2 360,00 zł
 • Dwuczęściowa szyna krótka "K" stosowana do napędów Hormann SupraMatic i ProMatic.

  Cena : 500,00 zł
 • Dwuczęściowa szyna "M" stosowana do napędów Hormann SupraMatic i ProMatic.

  Cena : 630,00 zł
 • HORMANN Supramatic E4 jest gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu pilot 4-kanałowy oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Supramatic E4 można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota do bram lub za pomocą smartfona.

  Cena : 1 470,00 zł
 • HORMANN Supramatic E4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna K, oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bram Hormann Supramatic E4 można obsługiwać za pomocą bezprzewodowego pilota do bram lub za...

  Cena : 2 134,99 zł
 • HORMANN Supramatic E4 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, pilot 4-kanałowy, dwuczęściowa szyna M, oraz niezbędne akcesoria montażowe.

  Cena : 2 270,00 zł

Napędy do segmentowych i uchylnych bram garażowych

Napęd do bramy garażowej ma za zadanie zautomatyzować proces otwierania oraz zamykania naszej bramy do garażu tak abyśmy podczas jej użytkowania nie musieli robić tego ręcznie. Obsługa bramy za pomocą napędu do bram garażowych jest szczególnie wygodnie w dni chłodne lub deszczowe kiedy zamiast wysiadać z samochodu w celu otwarcia bramy garażowej robimy to za pomocą pilota bramowego.

Napęd do bramy garażowej możemy kupić do nowo budowanych domów, tam gdzie garaż i jego brama dopiero powstają ale siłowniki bramowe można z powodzeniem montować do bram garażowych już istniejących, które do tej pory obsługiwane były ręcznie. Automatyzacja takiej bramy garażowej na pewno spowoduje, że używanie garażu nabierze nowego, lepszego i wygodniejszego wymiaru.

Jak dobrać napęd do bramy garażowej

Siłowniki do bram garażowych dobieramy na podstawie kilku parametrów technicznych bramy. Parametry bramy garażowej, które należy znać przy doborze napędu bramowego to kolejno waga bramy, wysokość i szerokość bramy i wyliczona na ich podstawie powierzchnia skrzydła bramy garażowej. Na tej podstawie będziemy w stanie dobrać automat do bramy o stosownej mocy uciągu. Ważne jest aby napęd do bramy garażowej posiadał pewny zapas mocy. Dzięki temu napęd bramowy będzie obsługiwał bramę garażową zdecydowanie dłużej niż siłownik, który będzie musiał pracować na granicy swoich możliwości.

Dobierając napęd do bramy garażowej zwróćmy uwagę aby był to napęd znanej marki, która ma wyrobioną pozycję na rynku. Napędy do bram mało znanych firm często pochodzących z Chin są kuszącą propozycją cenową jednak ich jakość, trwałość i bezawaryjność pozostawiają wiele do życzenia. Należy pamiętać, że w przypadku awarii takiego napędu bramowego problemem jest zwykle sama gwarancja jak również dostępność części zamiennych. Sprawdzone rozwiązania takie jak napędy do bram garażowych Came, napędy bramowe Hormann lub siłowniki bramowe Proxima będą zdecydowanie bardziej pewnymi rozwiązaniami.

Zasilanie napędu do bramy garażowej

Przy zakupie napędu do bramy garażowej należy brać pod uwagę doprowadzenie zasilania w miejsce gdzie zamontowany będzie siłownik bramowy. Napędy do bram garażowych zasilane są napięciem 230V. Prowadząc przewody elektryczne pamiętajmy aby układać je w przeznaczonych do tego korytkach natynkowych oraz peszlach. Przeciągnięcie luźno wiszącego kabla pod sufitem jest może szybkim sposobem na doprowadzenie prądu ale stwarza ogromne zagrożenie dla osób, które będą obsługiwać napęd, bramę oraz sam garaż.

Budowa i działanie napędu do bram garażowych

Automatyka bramy garażowej składa się przede wszystkim z szyny, po której porusza się przymocowany do płata bramy uchwyt oraz głowicy z siłownikiem, który wprawia całość w ruch. Siłownik bramowy przesuwa po szynie wspomniany wcześniej uchwyt, ten natomiast ciągnie bramę garażową, która podnosi się lub opuszcza w zależności w którą stronę porusza się zaczep.

W sprzedaży dostępne są same głowice napędów bramowych, szyny lub komplety siłownika wraz z szyną, które w zależności od potrzeb klient może sobie wybrać. Czasami zdarza się bowiem tak, że awarii uległa sama głowica napędu do bramy garażowej i nie ma potrzeby wymiany szyny oraz elementów montażowych. W takich przypadkach wymienia się tylko sam siłownik.

Sterowanie napędem do bramy garażowej

Automaty do segmentowych lub uchylnych bram garażowych standardowo obsługiwane są za pomocą breloczkowego pilota bezprzewodowego. Sterowanie automatyką bramową nie ogranicza się jednak tylko do tego rozwiązania. W zasadzie do każdego napędu do bramy możemy również zastosować piloty natynkowe, które w zależności od potrzeb oferowane są w wersjach przewodowych oraz bezprzewodowych, piloty dopuszkowe montowane podtynkowo lub piloty samochodowe, które pozwalają otwierać bramę garażową na przykład mrugnięciem światłami długimi.

Ciekawym rozwiązaniem są również klawiatury kodowe lub czytniki kart dostępowych, które poza możliwością sterowania napędem bramowym są również urządzeniami autoryzującymi dostęp do naszego garażu - osoba chcąca otwierać lub zamykać bramę garażową musi znać odpowiedni kod dostępowy lub musi posiadać kartę. Z innych wartych wspomnienia rozwiązań są sterowniki radiowe pozwalające obsługiwać bramy garażowe za pomocą posiadanego smartfona.

Radiolinia w napędzie bramy garażowej

Każdy napęd do bramy garażowej posiada własną radiolinię opracowaną przez konkretnego producenta dzięki, której komunikują się ze sobą sterownik radiowy wbudowany w napęd do bramy garażowej z bezprzewodowym pilotem bramowym. Radiolinie poszczególnych producentów nie są jednak ze sobą kompatybilne co oznacza, że pilotem bramowym jednego producenta nie obsłużymy napędu bramy garażowej innej marki.

Jeżeli posiadamy już napęd do bramy przesuwnej lub siłownik do bramy skrzydłowej i chcielibyśmy aby nowo zakupiony napęd do bramy garażowej innego producenta obsługiwany był przez posiadane już przez nas piloty należy w siłowniku bramy garażowej zamontować dodatkowo zakupiony uniwersalny sterownik radiowy pracujący na tej samej radiolinii co już posiadane napędy. Dzięki instalacji dodatkowego sterownika jesteśmy w stanie dodać w zasadzie każdą radiolinie funkcjonującą na rynku. Należy przy tym pamiętać, że po dodaniu radioodbiornika bazowa radiolinia również będzie w napędzie funkcjonować.

Akcesoria dodatkowe do napędów bram garażowych

Podstawowe akcesoria dodatkowe do napędów bramowych z zakresu automatyki bramowej to sygnalizacyjna lampa ostrzegawcza oraz fotokomórki bramowe. Oba stanowią osprzęt związany z bezpieczeństwem użytkowanej bramy. Kogut bramowy za pomocą sygnalizacji świetlnej informuje osoby w pobliżu o ruchu bramy natomiast fotokomórki spowodują jej zatrzymanie w momencie pojawienia się przeszkody w świetle bramy.

Napędy do bram garażowych w przeciwieństwie na przykład do napędów bram przesuwnych posiadają wbudowaną w głowicę lampę, która podczas działania napędu informuję o jej ruchu dlatego w przypadku bram garażowych zalecamy aby dodatkowo zamontować tylko wspomniane fotokomórki bramowe.

Awaryjne rozryglowanie bramy garażowej

Do każdego napędu do bramy garażowej istnieje możliwość zamontowania ręcznego awaryjnego rozryglowania napędu. Takie rozwiązanie przydatne jest w przypadku problemów z zasilaniem napędu bramowego na przykład podczas braku w dostawie prądu. Napęd pozbawiony zasilania niestety nie otworzy bramy.

Rozryglowanie awaryjne to stalowy pleciony drut lub linka, który montujemy do siłownika bramowego w miejsce mechanicznego odryglowywania napędu. Po drugiej stronie znajduje się gniazdo z wkładką zamka, które montujemy w wywierconym wcześniej w płacie bramy otworze. W momencie gdy chcemy ręcznie odryglować napęd otwieramy z zewnątrz wkładkę kluczem a następnie ciągniemy uwolniony w ten sposób drut lub linkę, która wysprzęgla napęd bramowy.

Napędy Came do bram garażowych

Marka Came produkująca napędy do bram przesuwnych, garażowych i wjazdowych to międzynarodowy lider w dziedzinie produkcji kompleksowych systemów i rozwiązań z zakresu automatyki bramowej. W ofercie marki Came na szczególną uwagę zasługują napędy do bram garażowych Came HG600 praz Came V6000VP.

Napęd do bramy garażowej Came HG600 przeznaczony jest do bram o maksymalnej powierzchni 10m2 i maksymalnej wysokości 2,7m. Siłownik bramowy sprzedawany jest z szyną dzieloną o długości 3,3m. W komplecie poza szyną znajdziemy automat do bram, pilot czterokanałowy Came SP4, linkę rozryglowania napędu oraz akcesoria montażowe.

Automat do bramy garażowej Came V6000P to napęd do bram o maksymalnej powierzchni 9m2 oraz maksymalnej wysokości 3,2m. Napęd posiada w komplecie siłownik bramowy, szynę dzieloną o długości 3,3m, pilot do bramy dwukanałowy Came SP2, kartę radiową Came AF43SP oraz akcesoria montażowe.

Napędy do bram garażowych Hormann

Napęd do bramy garażowej marki Hormann to gwarancja jakości, bezawaryjności oraz bezpieczeństwa. Wszyscy, którym zależy na tych cechach powinni zdecydować się właśnie na siłowniki do bram marki Hormann. W ofercie napędów do bram garażowych Hormann oferujemy dwa modele napędów : Promatic oraz Supramatic.

Napęd do bramy Hormann Supramatic jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram garażowych lub uchylnych. W komplecie znajduje się głowica napędu, wbudowany radioodbiornik, pilot 4-kanałowy, oraz niezbędne akcesoria montażowe. Napęd do bramy można obsługiwać za pomocą pilota ale możliwe jest także otwieranie bramy za pomocą aplikacji Hormann BlueSecur zainstalowanej na smartfonie.

Mechanizm do bramy garażowej Hormann Promatic to budżetowy produkt marki Hormann z optymalnym stosunkiem ceny do jakości. W komplecie wraz z pilotem otrzymujemy pilot, elementy mocujące oraz instrukcję w języku polskim. Napęd do bramy garażowej Hormann ProMatic to doskonały wybór dla tych, którzy szukają sprawdzonych rozwiązań bramowych o nieco mniej rozbudowanych opcjach.

Siłowniki do bram garażowych marki Proxima

Napędy do bram garażowych Proxima to doskonały kompromis pomiędzy przystępną ceną a doskonałą jakością produktu. Napędy do bram marki Proxima to sprawdzone rozwiązania, które od wielu lat funkcjonują na rynku ciesząc się niezawodnością. W ofercie napędów bramowych marki Proxima posiadamy siłownik do bramy Proxima G1000P oraz napęd Proxima GP1000.

Oba napędy do bramy do to mocne siłowniki o momencie obrotowym 1000Nm, które są w stanie obsłużyć nawet ciężkie bramy garażowe. Wszystkie napędy do bram marki Proxima cechuje rozbudowana ilość opcji i możliwość zamontowania akcesoriów dodatkowych takich jak fotokomórki bramowe lub lampa ostrzegawcza dzięki czemu każdy użytkownik bramy garażowej znajdzie coś dla siebie.