Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Napędy do bram dwuskrzydłowych

Filtry

Dostępność
Stan:
Maks. szerokość skrzydła
Maks. ciężar skrzydła

Promocje

Napędy do bram dwuskrzydłowych 

Napędy do wzjazdowych bram dwuskrzydłowych znanych i cenionych producentów automatyki bramowej takich jak Hormann oraz Came. Siłowniki do bramy w zależności od proponowanej w naszym sklepie  konfiguracji mogą zawierać w zestawie akcesoria takie jak fotokomórki do bramy, lampy sygnalizacyjne dodatkowe radioodbiorniki lub piloty bramowe. Napędy oraz akcesoria automatyki pochodzą z oficjalnych dystrybucji i posiadają pełną gwarancję producenta.
 • HORMANN RotaMatic 2 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram dwuskrzydłowych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 250 kg i jego szerokości do 2500mm. Napęd posiada technologię BiSecur pozwalającą na sprawdzanie za pomocą pilota statusu otwarcia bramy.

  Cena : 3 564,99 zł
 • Siłownik HORMANN RotaMatic 2 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram dwuskrzydłowych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 220 kg i jego szerokości do 2500mm. Napęd posiada technologię BiSecur pozwalającą na sprawdzanie za pomocą pilota statusu otwarcia bramy.

  Cena : 2 700,00 zł
 • Napęd do bramy HORMANN RotaMatic P2 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram dwuskrzydłowych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 400kg i jego szerokości do 2500mm. Napęd Hormann posiada technologię BiSecur pozwalającą na sprawdzanie za pomocą pilota statusu otwarcia bramy.

  Cena : 3 300,00 zł
 • Napęd do bramy HORMANN RotaMatic P2 jest kompletnym, gotowym do montażu napędem przeznaczonym do bram dwuskrzydłowych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 400kg i jego szerokości do 2500mm. Napęd Hormann posiada technologię BiSecur pozwalającą na sprawdzanie za pomocą pilota statusu otwarcia bramy.

  Cena : 4 273,99 zł
 • Idealne rozwiązanie dla bram wjazdowych instalowanych w domach jednorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych. AXI to seria siłowników CAME z możliwością zdalnego sterowania za pomocą modułu Came Connect.

  Cena : 2 000,00 zł
 • Idealne rozwiązanie dla bram wjazdowych instalowanych w domach jednorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych. AXI to seria siłowników CAME z możliwością zdalnego sterowania za pomocą modułu Came Connect.

  Cena : 2 280,00 zł
 • Napęd do bram do skrzydła maks. 3 metrów Idealne rozwiązanie dla bram skrzydłowych instalowanych w domach jednorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych.

  Cena : 2 020,00 zł
 • Napęd do bram do skrzydła maks. 3 metrów Idealne rozwiązanie dla bram skrzydłowych instalowanych w domach jednorodzinnych i wspólnotach mieszkaniowych.

  Cena : 2 200,00 zł
 • Napęd do bramy dwuskrzydłowej FAAC ALFA SHORT charakteryzuje się łatwym montażem, pewnym działaniem przez wiele lat, bezpieczeństwem oraz niskim kosztem obsługi i eksploatacji. 

  Cena : 2 360,00 zł
 • Napęd do bramy dwuskrzydłowej FAAC GENIUS G-BAT to najbardziej praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie do automatyzacji bramy o długości skrzydła do 3 metrów.

  Cena : 1 640,00 zł

Napędy do bram skrzydłowych

Brama dwuskrzydłowa zwana też bramą rozwierną posiada dwa przymocowane do słupka za pomocą zawiasów skrzydła, które otwierają się do wewnątrz posesji. Napęd do bramy dwuskrzydłowej ma za zadanie zautomatyzować ten proces dzięki czemu bramy takie możemy otwierać lub zamykać za pomocą pilota bezprzewodowego lub innego urządzenia sterującego napędem do bramy wjazdowej.

Jak działa napęd do bramy dwuskrzydłowej

Napęd do bramy dwuskrzydłowej zbudowany jest z siłownika oraz ramienia. Napęd do bramy rozwiernej montowany jest na słupku bramy dwuskrzydłowej a jego ramie zamontowane jest do skrzydła bramy. Po uruchomieniu automatu do bramy za pomocą pilota lub innego urządzenia siłownik zaczyna poruszać ramie, które z kolei zaczyna otwierać lub zamykać skrzydło bramy wjazdowej.

Kompletny zestaw napędu do bram przesuwnych zawiera dwa siłowniki do bramy, centrala, która steruje siłownikami i w której programujemy wszystkie funkcje, piloty bramowe itd., Ponadto zestawy napędów do bram dwuskrzydłowych zawierają bezprzewodowy pilot breloczkowy, którym obsługujemy automat do bramy dwuskrzydłowej.

Do napędu bramy dwuskrzydłowej możemy zainstalować akcesoria dodatkowe z zakresu automatyki bramowej. Najczęściej stosowanymi akcesoriami są fotokomórki bramowe oraz lampa ostrzegawcza czyli tak zwany kogut do bramy. Fotokomórki bramowe oraz lampa sygnalizacyjne podłączone do napędu bramowego mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo użytkowanej bramy dwuskrzydłowej.

Jak dobrać napęd do bramy dwuskrzydłowej

Aby prawidłowo dobrać napęd do bramy dwuskrzydłowej musimy znać cztery parametry naszej bramy. Prawidłowy dobór automatu do bramy rozwiernej ma wpływ na sprawne działanie siłownika i prawidłową obsługę bramy jak również na żywotność samego napędu bramowego.

Pierwszym parametrem, który należy znać jest intensywność użytkowania napędu bramowego określanego mianem ilości cykli na dobę. Należy oszacować jak często w ciągu doby napęd będzie otwierał i zamykał bramę aby dobrać siłownik bramowy adekwatnie do potrzeb użytkowych. Napędy do bram dwuskrzydłowych, które będą bardzo często używane określa się jako napędy o intensywnym użytkowaniu.

Kolejnymi parametrami są waga oraz długość skrzydła bramy. Aby przedłużyć żywotność napędu bramowego, przy szacowaniu wagi należy przy doborze napędu do bramy dwuskrzydłowej przyjąć zapas wynoszący około 20%. Praca napędu do bram dwuskrzydłowych na granicy wytrzymałości to jego szybsze zużycie. Aby poznać dokładną wagę skrzydła bramy warto zwrócić się po pomoc do jej producenta. Długość skrzydła bramy będziemy natomiast w stanie ustalić bezproblemowo samemu.

Ostatnią rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy dwuskrzydłowej to odległość zawiasu skrzydła bramy od krawędzi słupka. Przy większych słupkach, w których ta odległość jest dość spora nie da się zamontować każdego siłownika do bram z uwagi na zbyt duży kąt przy montażu.

Wyposażenie dodatkowe do napędów bram dwuskrzydłowych

Do każdego napędu do bram dwuskrzydłowych istnieje możliwość zainstalowania urządzeń dodatkowych z zakresu automatyki bramowej. Najczęściej montowany osprzęt dodatkowy do napędów bram dwuskrzydłowych to lampa sygnalizacyjna czyli tak zwany kogut do bramy oraz fotokomórki bramowe, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo użytkowania napędo do bram dwuskrzydłowych.

Lampa sygnalizacyjna ma za zadanie za pomocą sygnału świetlnego ostrzegać użytkowników bramy o jej ruchu. Kogut do bramy świeci światłem przerywanym w momencie gdy brama za pomocą napędu bramowego jest otwierana lub zamykana. Takie rozwiązanie jest przydatne podczas wjeżdżania lub wyjeżdżania samochodem z posesji podczas, którego już z daleka widzimy czy nasza brama wjazdowa jest w ruchu.

Fotokomórki bramowe mają natomiast za zadanie przerwać ruch napędu a co za tym idzie bramy dwuskrzydłowej w momencie pojawienia się w jej świetle przeszkody. Zastosowanie fotokomórek bramowych jest szczególnie ważne gdy w pobliżu bramy będą przebywać dzieci. Fotokomórki bramowe pozwolą też uniknąć przypadkowego uszkodzenia samochodu podczas wjeżdżania lub wyjeżdżania przez bramę.

Poza powyższym osprzętem w napędach bram dwuskrzydłowych użytkownicy często montują dodatkowe radioodbiorniki, które pozwalają sterować napędem bramowym pilotami innych marek. To rozwiązanie przydaje się szczególnie wtedy gdy posiadamy napęd innej marki na przykład do bramy garażowej i chcemy aby napęd do bramy dwuskrzydłowej obsługiwany był tym samym pilotem.

Do sterowania napędem do bram dwuskrzydłowych poza bezprzewodowymi pilotami breloczkowymi możemy użyć innych urządzeń sterujących takich jak przewodowe lub bezprzewodowe piloty natynkowe, piloty dopuszkowe, klawiatury kodowe lub czytniki kart dostępowych.

Napędy do bram dwuskrzydłowych Came

Podstawowym modelem napędu do bram dwuskrzydłowych marki Came jest napęd Came AXI20 oraz napęd Came AXI25 przeznaczone kolejno do bram o maksymalnej długości skrzydła 2m oraz 2,5m. Napędy te zasilane są napięciem 230V natomiast sam silnik zasilany jest napięciem 24V. Napędy do bram dwuskrzydłowych Came AXI to idealne rozwiązanie dla bram wjazdowych instalowanych w domach jednorodzinnych lub we wspólnotach mieszkaniowych. Siłowniki do bram Came AXI posiadają możliwość sterowania za pomocą modułu Came Connect.

Budżetowym modelem napędu do bram dwuskrzydłowych, który idealnie sprawdzi się w bramach instalowanych w domach jednorodzinnych jest siłownik do bram dwuskrzydłowych Came AXL. Jest to automat do bram o maksymalnej długości skrzydła do 2,2m. Napęd do bram wjazdowych Came AXL tak samo jak model Came AXI zasilany jest napięciem 230V natomiast sam silnik zasilany jest napięciem 24V.

Napędem do bram dwuskrzydłowych, który idealnie sprawdzi się w warunkach intensywnego użytkowania jak również przy montażu napędu na większych słupkach jest siłownik do bram Came ATS. Jest to napęd do bram dwuskrzydłowych o bardzo uniwersalnym przeznaczeniu, które dzięki teleskopowemu rozszerzeniu jest w stanie dopasować się do różnych głębokości słupków.

Wśród napędów do bram Came ATS wyróżniamy modele zasilane napięciem 230V oraz 24V. Napęd do bram dwuskrzydłowych Came ATS sprawdzi się idealnie przy bramach instalowanych w domach jednorodzinnych jak również we wspólnotach mieszkaniowych, firmach i instytucjach.

Napędy Hormann do bram dwuskrzydłowych

Wśród napędów do bram wjazdowych marki Hormann wyróżniamy modele podstawowe siłowników takich jak Hormann RotaMatic przeznaczony do bram o maksymalnym ciężarze skrzydła do 220kg oraz napęd do bram Hormann RotaMatic P do bram wjazdowych o maksymalnym ciężarze skrzydła do 400kg. Oba modele napędów do bram dwuskrzydłowych Hormann RotaMatic przeznaczone są do bram wjazdowych o maksymalnej długości skrzydła do 2,5m.

Napędy do bram dwuskrzydłowych marki Hormann to gwarancja jakości oraz niezawodności. Napędy do bram Hormann od lat cieszą się nieskazitelną wśród użytkowników a potwierdzeniem na to jest gwarancja producenta, która w przypadku napędów do bram Hormann wynosi 5 lat.