Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Fotokomórki do bram

Filtry

Dostępność
Stan:
Kolor

Promocje

Fotokomórki do bram 

Fotokomórki do bramy stosuje się jako dodatkowe zabezpieczenie użytkowników znajdujących się w pobliżu bramy. Sam napęd do bramy nawet najlepiej dopasowany nie zapewnia bezpieczeństwa osobom, zwierzętom oraz pojazdom znajdującym się w jej obszarze. Działanie fotokomórek bramowych polega na zatrzymaniu ruchu bramy w momencie pojawienia się przeszkody w linii fotokomórek. Fotokomórki do bram wraz z lampami sygnalizycyjnymi stanowią kompletny system zabezpieczeń.
 • Fotokomórki do bramy bezprzewodowe Proxima PB to fotokomórki uniwersalne, zasilane bateryjnie. Fotokomórki sprawdzą się wszędzie tam gdzie istnieje problem z doprowadzeniem zasilania. Fotokomórki do bramy Proxima PB pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji i posiadają pełną gwarancję producenta.

  Cena : 183,69 zł
 • Fotokomórki do bramy Proxima POA to nowoczesny elementy automatyki bramowej. Posiada układ wykrywania awarii mikroprocesora oraz cztery ustawiane moce nadajnika. Dodatkowo nawet cztery fotokomórki do bramy POA mogą nie zakłócać się wzajemnie.

  Cena : 62,55 zł
 • Fotokomórki bramowe Hormann EL101 jednokierunkowe do zastosowania wewnątrz suchych pomieszczeń. Pojawienie się w linii fotokomórek do bramy przeszkody powoduje natychmiastowe zatrzymanie się napędu.

  Cena : 330,21 zł
 • Fotokomórki do bramy Proxima PFA to nowoczesny element automatyki bramowej. Fotokomórka bramowa posiada obrotowe głowice nadawczą i odbiorczą (190°), LEDowe lampy ostrzegawcze, układ wykrywania awarii mikroprocesora oraz cztery ustawiane moce nadajnika. Fotokomórka do bram pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji. Fotokomórki do bramy posiadają pełną...

  Cena : 177,30 zł
 • Fotokomórki Came DIR10 współpracująca z systemem automatyki domowej. Fotokomórki Came DIR10 to solidne fotokomórki, które zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości, by zapewnić użytkownikowi długotrwałe i bezawaryjne działanie. Fotokomórki Came pochodzą z oficjalnej polskiej dystrybucji.

  Cena : 153,44 zł
 • Fotokomórki do bramy Proxima PFA to nowoczesny element automatyki bramowej. Fotokomórka bramowa posiada obrotowe głowice nadawczą i odbiorczą (190°), LEDowe lampy ostrzegawcze w kolorze pomarańczowym, układ wykrywania awarii mikroprocesora oraz cztery ustawiane moce nadajnika. Fotokomórka do bram pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji. Fotokomórki do...

  Cena : 177,30 zł
 • Fotokomórki do bramy Proxima PMA MINI to nowoczesny element automatyki bramowej. Fotokomórka bramowa posiada obrotowe głowice nadawczą i odbiorczą (190°), system wykrywania awarii mikroprocesora oraz cztery ustawiane moce nadajnika. Fotokomórki Proxima PMA MINI są fotokomórkami antykolizyjnymi.

  Cena : 120,00 zł
 • Zestaw Hormann SK zawiera fotokomórki do bramy stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie, które w momencie pojawienia się przeszkody w ich linii zatrzymują ruch bramy. Sam ruch natomiast sygnalizowany jest użytkownikom za pomocą lampy ostrzegawczej.

  Cena : 360,00 zł
 • Zestaw Hormann SK zawiera fotokomórki stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie, które w momencie pojawienia się przeszkody w ich linii zatrzymują ruch bramy. Sam ruch natomiast sygnalizowany jest użytkownikom za pomocą lampy ostrzegawczej.

  Cena : 341,84 zł

Fotokomórki do bram garażowych, przesuwnych oraz dwuskrzydłowych

Fotokomórki bramowe są jednym z podstawowych urządzeń automatyki bramowej wpływające na bezpieczeństwo użytkowania bram garażowych, przesuwnych lub skrzydłowych. Fotokomórki bramowe wraz z lampą sygnalizacyjną tworzą kompletny system ostrzegający o ruchu bramy a w razie konieczności zatrzymujący napęd bramowy a tym samym otwieranie się lub zamykanie bramy.

W zasadzie w przypadku każdej bramy oraz każdego napędu zaleca się montaż fotokomórek bramowych wraz z lampą sygnalizacyjną. Stosunkowo niewielkie koszty tych urządzeń są niewspółmierne do korzyści jakie może osiągnąć każdy użytkownik bramy garażowej, przesuwnej lub dwuskrzydłowej.

Działanie fotokomórek do bram

System fotokomórek bramowych zawsze składa się z dwóch urządzeń. Jedna fotokomórka do bramy pełni rolę nadajnika, druga fotokomórka jest natomiast odbiornikiem. Fotokomórki montuje się równolegle do światła bramy blisko jej skrzydła. Działanie fotokomórek bramowych polega na wysyłaniu sygnału przez nadajnik do odbiornika.

Sygnał wysyłany jest bez przerwy tworząc w ten sposób niewidoczną barierę. Jeżeli nadawanie i odbieranie sygnału odbywa się bez zakłóceń cały system staje się systemem zamkniętym. Przerwanie wiązki sygnału przerywa obwód co powoduje wysłanie sygnału do napędu bramowego o konieczności zatrzymania jego ruchu. Przeszkodą, która przerwie obieg fotokomórek bramowych może być samochód, osoba przechodząca przez światło bramy lub zwierze.

Zamontowanie fotokomórek bramowych w systemie bramowym skutecznie przeciwdziała przypadkowym uszkodzeniom pojazdów przejeżdżających przez światło bramy jak również wpływa na bezpieczeństwo przebywających koło bramy osób dorosłych lub dzieci.

Rodzaje fotokomórek do bram

Najprostszym modelem fotokomórek bramowych są fotokomórki bez możliwości regulacji kąta padania sygnału. Takie fotokomórki są stosunkowo tanie jednak wymagają precyzyjnego montażu. Przy instalacji takich fotokomórek bramowych należy zadbać o to aby wiązka, która wysyłana będzie przez nadajnik idealnie trafiała w fotokomórkę bramową będącą odbiornikiem. Doskonałym przykładem takich fotokomórek są fotokomórki bramowe POA marki Proxima lub fotokomórki EL101 marki Hormann.

Fotokomórki bramowe z regulacją kąta to fotokomórki, które posiadają obrotowe głowice pozwalające precyzyjnie wyregulować kąt padania wiązki. Takie fotokomórki przydadzą się wszędzie tam gdzie warunki montażu nie będą idealne. Może się czasami zdarzyć, że montaż fotokomórek bramowych będzie mógł być możliwy tylko pod pewnym kątem w stosunku do światła bramy. Wtedy też możemy doregulować kierunek sygnału obracając głowicę nadajnika oraz odbiornika.

W przypadku, w którym nie mamy możliwości instalacja okablowania zasilającego możemy zainstalować fotokomórki bramowe z zasilaniem bateryjnym. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest konieczność okresowej wymiany baterii.

Fotokomórki bramowe z wbudowaną lampą ostrzegawczą są odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie dotyczące bezpieczeństwa. Wbudowana lampa sygnalizacyjna świeci światłem przerywanym w trakcie ruchu bramy tak samo jak klasyczny kogut do bramy natomiast sama fotokomórka zatrzymuje jej ruch w momencie wykrycia przeszkody w świetle przejazdu.