Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Lampy sygnalizacyjne do bram

Filtry

Dostępność
Stan:

Promocje

Lampy sygnalizacyjne do bram 

Lampa sygnalizacyjna do bramy (ostrzegawcza) jest niezbędnym elementem bezpieczeństwa w automatyce bramowej. Lampa do bramy przeznaczona jest do stosowania w napędach bram i innych urządzeniach z wyjściem na lampę sygnalizacyjną. Zadaniem lampy do bramy jest wizualne ostrzeganie o ruchu bramy mającym na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom znajdującym się w jej pobliżu. W ofercie posiadamy lampy sygnalizacyjne do bram zasilane napięciem 230V jak również 12-24V.
 • Lampa ostrzegawcza do bramy zasilana 24V lub 230V bardzo popularna w automatyce bramowej oraz przemysłowej, której głównymi zaletami są bardzo jasne białe światło oraz bezawaryjność w trudnych warunkach pracy.

  Cena : 112,63 zł
 • Kogut do bramy to bardzo popularna w automatyce bramowej oraz przemysłowej lampa sygnalizacyjna, której głównymi zaletami są bardzo jasne światło oraz bezawaryjność w trudnych warunkach pracy.

  Cena : 88,00 zł
 • Lampa ostrzegawcza do bramy Kogut bardzo popularna w automatyce bramowej oraz przemysłowej, której głównymi zaletami są bardzo jasne białe światło oraz bezawaryjność w trudnych warunkach pracy.

  Cena : 88,00 zł
 • Uchwyt lampy sygnalizacyjne Proxima KOGUT do montażu bocznego np. na ścianie budynku.

  Cena : 10,18 zł
 • Lampa ostrzegawcza do bramy czerwona popularna w automatyce bramowej oraz przemysłowej, której głównymi zaletami są czerwone światło oraz bezawaryjność w trudnych warunkach pracy.

  Cena : 88,00 zł
 • Lampa sygnalizacyjna do bramy zielona popularna w automatyce bramowej oraz przemysłowej, której głównymi zaletami są czerwone światło oraz bezawaryjność w trudnych warunkach pracy.

  Cena : 88,00 zł
 • Zestaw Hormann SK zawiera fotokomórki do bramy stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie, które w momencie pojawienia się przeszkody w ich linii zatrzymują ruch bramy. Sam ruch natomiast sygnalizowany jest użytkownikom za pomocą lampy ostrzegawczej.

  Cena : 360,00 zł
 • Zestaw Hormann SK zawiera fotokomórki stosowane jako dodatkowe zabezpieczenie, które w momencie pojawienia się przeszkody w ich linii zatrzymują ruch bramy. Sam ruch natomiast sygnalizowany jest użytkownikom za pomocą lampy ostrzegawczej.

  Cena : 341,84 zł
 • Lampa ostrzegawcza do bramy CAME KIARO 230V jest elementem bezpieczeństwa w automatyce bramowej. Lampa przeznaczona do stosowania w napędach bram i innych urządzeniach z wyjściem na lampę sygnalizacyjną zasilaną 230V.

  Cena : 109,00 zł
 • Lampa sygnalizacyjna do bramy CAME KIARO 24V jest elementem bezpieczeństwa w automatyce bramowej. Lampa ostrzegawcza przeznaczona do stosowania w napędach bram i innych urządzeniach z wyjściem na lampę sygnalizacyjną zasilaną 24V.

  Cena : 133,00 zł
 • Lampa ostrzegawcza do bramy CAME KIARO 230V jest elementem bezpieczeństwa w automatyce bramowej. Lampa przeznaczona do stosowania w napędach bram i innych urządzeniach z wyjściem na lampę sygnalizacyjną zasilaną 230V. Lampa sygnalizacyjna jest oryginalnym produktem marki Came.

  Cena : 75,00 zł
 • Lampa ostrzegawcza do bramy CAME KIARO 24V jest elementem bezpieczeństwa w automatyce bramowej. Lampa przeznaczona do stosowania w napędach bram i innych urządzeniach z wyjściem na lampę sygnalizacyjną zasilaną 24V. Lampa sygnalizacyjna jest oryginalnym produktem marki Came.

  Cena : 99,00 zł
 • Przerywacz lampy sygnalizacyjnej, po dołączeniu napięcia 24V AC/DC albo 230V AC przekaźnik cyklicznie co 1s zwiera styki na 0.5s. Przerywacz do lampy zasilać można tylko jednym napięciem. PRzerywacz do lampy sygnalziacyjnej pochodzi z oficjalnej polskiej dystrybucji. Przerywacz lampy posiada pełną gwarancję producenta.

  Cena : 41,75 zł
 • Lampa sygnalizacyjna SŁUPKOWA stanowi zakończenie prostokątnego słupka o wymiarach 80 x 80 mm lub 100 x 100 mm. Wymiary otworu słupka muszą wynosić minimum 72 x 72 mm.

  Cena : 90,00 zł
 • Lampa SŁUPKOWA SEMAFOR to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest informacja związana z bezpieczeństwem ruchu. Dzięki zastosowaniu niezależnego zasilania dla zielonych i czerwonych diod LED lampa może realizować funkcję semafora. Lampa stanowi zakończenie prostokątnego słupka o wymiarach 80 x 80 mm lub 100 x 100 mm.

  Cena : 170,00 zł

Przeznaczenie lampy sygnalizacyjnej do bramy

Lampa ostrzegawcza jest podstawowym elementem dodatkowego wyposażenia automatyki bramowej mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa podczas użytkowania bram garażowych, przesuwnych, wjazdowych oraz dwuskrzydłowych. Zadaniem lampy ostrzegawczej jest sygnalizacja świetlna, która informuje użytkowników bramy o jej aktualnym ruchu. Lampa ostrzegawcza sygnalizuje zarówno otwieranie jak również zamykanie bramy. Aby system bezpieczeństwa był kompletny poza lampą sygnalizacyjną należy dodatkowo zamontować w napędzie do bramy fotokomórki bramowe, która będą tworzyły barierę po przekroczeniu, której napęd bramowy przerwie swoją pracę.

Kiedy zastosować lampę ostrzegawczą do napędu bramowego

W zasadzie zawsze kiedy nasza brama wyposażona jest w napęd bramowy zalecane jest użycie lampy sygnalizacyjnej. Nalezy pamiętać, że każde urządzenie mechaniczne, szczególnie takie o sporej sile, pomimo zastosowania w nich wszelkich norm i zabezpieczeń może powodować zagrożenia dla użytkowników. Z naszej strony mocno zalecane jest stosowanie wszelkich dostępnych urządzeń zwiększających bezpieczeństwo podczas korzystania z automatycznych siłowników i automatów do bram. W przypadkach szczególnych kiedy brama będzie użytkowana przez dzieci lub zwięrzęta jest to wręcz konieczne.

Kompatybilność lamp sygnalizacyjnych do bram

W każdyn napędzie do bramy istnieje możliwość istalacji lampy sygnalizacyjnej dlatego problem kompatybilności w zasadzie nie istnieje. Nie trzeba się zatem obawiać, że napęd, który posiadamy lub który zamierzamy kupić nie będzie miał możliwości podłączenia koguta bramowego. Jedyną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest zasilanie koguta do bramy. Dostępne są dwie opcje : zasilanie 230V lub 12-24V. Lampy takie dostępne są w ofercie naszego sklepu. Zalecamy jednocześnie aby kupować napędy do bram sprawdzonych producentów poneiważ tylko takie zapewniają bezproblemowe działanie lampy sygnalizacyjnej.

Sposoby montażu lamp sygnalziacyjncyh do bram

Lampy sygnalizacyjne do bram można montować na dwa sposoby. Każdy z tych sposobów dostępny jest w zasadzie w lapach sygnalizacyjnych wszystkich producentów. Pierwszych z nich jest to montaż lampy ostrzegawczej na słupku ogrodzenia lub innej płaskiej powierzchi. Jeżeli warunki na to nie pozwalają lampę ostrzegawczą możemy zamontować na przykład na boku słupka. Do większości lamp sygnalizacyjnych istnieje możliwość dokupienia specjalnego uchwytu właśnie do montażu bocznego.