Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Kategorie

Promocje

Dlaczego warto zainwestować w automatykę do bram ?

Napęd do bramy


Chyba każdy posiadacz domu rodzinnego przywiązuje ogromną wagę do wygody oraz bezpieczeństwa własnego i swoich najbliższych. Dlatego już na etapie projektowania ogrodzenia na danej posesji, zdecydowanie warto zainwestować w nowoczesną, bramę wjazdową posiadającą napęd do bramy. Takie rozwiązanie to znaczne udogodnienie dla całej rodziny, a także dla wszystkich odwiedzających gości.

Bramy automatyczne wyposażone są w specjalny, wbudowany mechanizm, dzięki któremu jej skrzydła otwierają się mechanicznie, bez konieczności użycia siły ludzkich rąk. Umożliwia to zastosowanie specjalnych siłowników, napędów do bram oraz elementów sterujących. Zdecydowanie najbardziej opłaca się od razu zdecydować na taki rodzaj bramy, choć oczywiście istnieje także możliwość zautomatyzowania tej tradycyjnej, już posiadanej ręcznej bramy. Do obsługi bram automatycznych najczęściej wykorzystywane są specjalne piloty do napędów, posiadające całkiem spory zasięg – do około 200 metrów, umożliwiające uruchomienie jej nawet ze sporej odległości.

Jakie występują rodzaje bram automatycznych

Zasadniczo wyróżnia się bramy przesuwne oraz skrzydłowe. Rodzaj modelu bramy, zastosowanej automatyki, dobór odpowiedniego napędu do bramy i mocy silnika warto powierzyć w ręce profesjonalistów, zwłaszcza, że niektórzy producenci bram wymagają montażu pod okiem fachowca. Gotowa brama powinna chodzić gładko i lekko, bez niepotrzebnego tarcia ani nieprzyjemnych dla ucha dźwięków.

Bramy przesuwne – typ obecnie najczęściej wybierany. Taka brama będzie otwierać się równolegle do samego ogrodzenia, po jego wewnętrznej stronie na prawo lub na lewo. Ich ogromną zaletą jest fakt nie zabierania cennej przestrzeni i miejsca na podjeździe. Należy dobrać do niej dedykowany mechanizm do bramy przesuwnej oraz zastanowić się, jaki napęd do bramy przesuwnej sprawdzi się w danym przypadku najlepiej.

Bramy rozwierane – na rynku znajdziemy modele jedno oraz dwuskrzydłowe. Polecane szczególnie w przypadku niewielkiej odległości jednej posesji od drugiej. Otwierają się do wnętrza danej działki. Zalecany kąt otwarcia to minimum 90 stopni.

Podczas wyboru bramy dla swojej posesji oprócz typu otwierania należy wziąć pod uwagę takie parametry jak: waga wrót, szerokość, czyli światło wjazdu, orientacyjna częstotliwość korzystania z bramy każdego dnia, szybkość otwierania. Odpowiednio dobrana automatyka do bram przesuwnych i rozwieranych to klucz do późniejszej wygody użytkowania. Największym uznaniem i popularnością cieszą się napędy came, napędy hormann, napęd proxima.


Napęd do bramy rozwiernej

Główne zalety bram automatycznych

- nieporównywalnie większy komfort użytkowania – bramy automatyczne umożliwiają znacznie szybszy wjazd albo wyjazd z posesji, najczęściej są uruchamiane za pomocą dołączonego pilota, możemy otwierać je jeszcze przed wyjściem z domu, nie musimy czekać, marznąć, czy też moknąć przy niesprzyjających warunkach pogodowych.

- zapewnienie dodatkowej ochrony przed złodziejami i wtargnięciem niepożądanych osób z zewnątrz – taka bramka to dodatkowe, solidne zabezpieczenie posesji, zdecydowanie pewniejsze niż zastosowanie tradycyjnej bramy, a dodatkowo gwarantuje także bezpieczeństwo naszego samochodu, ponieważ nie musimy wysiadać z pojazdu i zostawiać go bez opieki wraz z kluczykami w stacyjce w celu jej otworzenia.

- znacznie mniejsze ryzyko wtargnięcia bawiących się w ogrodzie dzieci albo zwierząt na drogę.

- nie blokuje ruchu ulicznego, co jest szczególnie cenne w przypadku położenia posesji w pobliżu ruchliwej ulicy.

- dzięki zastosowaniu nowoczesnych fotokomórek zagrożenie przypadkowego zatrzaśnięcia się bramy i zrobienia sobie krzywdy jest zminimalizowane praktycznie do zera. Fotokomórki do bram wjazdowych to absolutny standard ich wyposażenia.

- również lampa ostrzegawcza do bramy, tzw. kogut do bramy należy do jednego z podstawowych akcesoriów. Lampa sygnalizacyjna do bramy zwiększa bezpieczeństwo osób, które znajdą się w jej pobliżu.

- nie wymaga używania siły, co przy ciężkich, ręcznych bramach może stanowić dyskomfort zwłaszcza dla kobiet, osób starszych albo chorych.

- choć koszt i montaż bram automatycznych to inwestycja rzędu kilku tysięcy złotych, jest to opłacalny zakup, który znacznie ułatwi nam życie oraz przetrwa w doskonałej kondycji przez długie lata.

- brama automatyczna zadziała nawet w przypadku awarii prądu – są one bowiem zasilane za pomocą wbudowanych akumulatorków. Inną ciekawą opcją są napędy zasilane za pomocą baterii słonecznych – to rozwiązanie spodoba się szczególnie wszystkim ekomaniakom.

A może do kompletu automatyczna brama garażowa ?

Nie tylko brama wjazdowa, ale również garażowa może być wyposażone w napęd do bramy umożliwiający jej otwarcie bez użycia siły. Wśród bram garażowych wyróżniamy: segmentowe, roletowe, rozwierane i uchylne. Brama garażowa znacznie podnosi komfort życia i wygodę korzystania z garażu.

Przy jej wyborze oprócz typu otwierania, warto wziąć pod uwagę materiał wykonania. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, czy została ona odpowiednio zabezpieczona przed korozją i innymi negatywnymi skutkami działania najróżniejszych czynników atmosferycznych. Bardzo istotna jest także odpowiednio czuła fotokomórka do bramy garażowej.

Bramy automatyczne to w dzisiejszym świecie standard, który potrafi skutecznie ułatwić nam życie i codzienne funkcjonowanie. Oczywiście stosuje się je nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także na parkingach i najróżniejszych budynkach użyteczności publicznej.


Napęd bramy garażowej