Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Kategorie

Promocje

Wyposażenie dodatkowe do napędów bram przesuwnych

Pilot do bramy

Solidna brama wjazdowa to gwarancja bezpieczeństwa, ochrony przed nieproszonymi gośćmi z zewnątrz, komfort i wygoda użytkowania dla domowników oraz odwiedzających daną posesję gości. Dodatkowo może pełnić także funkcję ozdobną i świetnie dopełniać designu całego ogrodzenia.


Zgodnie z aktualnie obowiązującymi trendami, większość osób decyduje się na nowoczesne bramy przesuwne otwierane automatycznie. Automatyka do bram przesuwnych to rozwiązanie niezwykle funkcjonalne i świetnie sprawdza się w większośći domów. Dziś to już niemal standard, przed którym nie warto się opierać, szczególnie, że w łatwy sposób możemy ułatwić sobie nasze codzienne życie. Warto pójść nawet o jeden krok dalej i zdecydować się na dodatkowe akcesoria i gadżety do napędów automatycznych bram przesuwnych. Oczywiśćie bez nich również możemy cieszyć się z użytkowania bramy w sposób satysfakcjonujący, warto jednak rozważyć rozszerzenie ich o takie dodatkowe wyposażenie, dzięki któremu znacząco możemy podnieść stopieć bezpieczeństwa oraz wygodę korzystania z nich.

Automaty do bram przesuwnych – zalety

Jeśli wciąż nie jesteś przekonany o słuszności wyboru bramy z napędem automatycznym zamiast z tradycyjnym, najpierw pokrótce przedstawimy jej najważniejsze zalety:

Po pierwsze wygoda – na pewno pamiętasz sytuacje, kiedy aby dostać się na posesję (własną lub też kogoś znajomego) musiałeś wysiadać z samochodu i siłować się z bramą tradycyjną (można by dodać do tego jeszcze padający z nieba ulewny deszcz lub zimowe, przenikające do szpiku kości mrozy). Brama automatyczna jest o wiele wygodniejsza i pozwoli zaoszczędzić kilka minut cennego czasu (a w gratisie także sporo nerwów).

Po drugie bezpieczeństwo – bramę automatycznie otwieraną, zabezpieczoną specjalnym kodem, szyfrem, odciskiem palca o wiele trudniej jest sforsować potencjalnemu włamywaczowi niż starego typu bramę tradycyjną. To także dodatkowa ochrona dla naszego samochodu – podczas powrotu do domu nie musimy opuszczać wozu, co mogłoby stanowić pokusę dla złodziei. Również dzieci bawiące się w ogrodzie oraz zwierzęta domowe będą o wiele lepiej zabezpieczone przed ewentualną ucieczką i wyjściem na ulicę.

Po trzecie dla każdego – brama automatyczna nie wymaga użycia siły, zatem to o wiele lepsze rozwiązanie dla kobiet bądź osób starszych, mogących mieć problemy z otwieraniem bram tradycyjnych, często ciężkich i nieporęcznych.

W jaki sposób działa napęd automatyczny do bram przesuwnych?

Specjalny system wbudowanych mechanizmów, siłowników, napędów i elementów sterujących w niezwykle skuteczny i sprawny sposób odpowiada za proces otwierania oraz zamykania bramy. Jaki napęd do bramy przesuwnej wybrać ? Do wyboru mamy napęd bramy przesuwnej mechaniczny (wybierany najczęściej) oraz elektrohydrauliczny.

Dużą popularnością cieszą się napędy hormann, hormann linematic, napędy came, napęd proxima, napęd supramatic. Zdecydowanie warto zainwestować w takie rozwiązanie. To ogromna wygoda i komfort. Mimo nieco wyższych kosztów zakupu oraz montażu, jest to inwestycja godna rozważenia, zwłaszcza, że posłuży nam przez wiele lat. Warto również wspomnieć, że napędy do bram przesuwnych automatyczne zasilane są dzięki wbudowanym akumulatorom bądź bateriom słonecznym.

Nie musimy zatem obawiać się, że ewentualna awaria prądu mogłaby zatrzymać i uniemożliwić ich poprawne działanie. Warto przy okazji wspomnieć, jak ważny jest odpowiedni zestaw do bramy przesuwnej: rolki do bram przesuwnych oraz wózki bramowe.

Brama na smartfon

Dodatkowe akcesoria do napędów bram przesuwnych

Mechanizm bramy przesuwnej możemy jeszcze bardziej usprawnić dzięki zainstalowaniu dodatkowych akcesoriów i gadżetów, które jeszcze bardziej unowocześnią ich działanie. Przyjrzyjmy się nieco bliżej jakie mamy opcje i czy warto w nie zainwestować:

Fotokomórki do bram – wbudowane fotokomórki do bram wjazdowych, składające się z nadajnika oraz odbiornika, reagują na dotyk i zapobiegają tym samym przypadkowemu zatrzaśnięciu bramy, co mogłoby skutkować zrobieniem sobie krzywdy. Podstawowym zadaniem fotokomórek jest bowiem blokowanie ruchu bramy w sytuacji znajdowania się w ich polu jakiegoś obiektu. To bardzo ważna i przydatna funkcja, zwłaszcza, że nowoczesne bramy działają z dużą szybkością, zatem takie uderzenie mogłoby być naprawdę bolesne i niebezpieczne. Do wyboru mamy fotokomórki do bramy stałe oraz obrotowe, zwykłe i refleksyjne. Fotokomórka to najlepsza opcja jeśli chodzi o wzrost poziomu bezpieczeństwa. W przypadku wtargnięcia na teren posesji osoby niepożądanej mogą wysłać do nas sygnał alarmowy. To także ochrona dla samochodu – eliminuje ryzyko przypadkowego zamknięcia się bramy, uderzenia w nią, zniszczenia karoserii.

Lampa ostrzegawcza do bramy i lampa sygnalizacyjna do bramy – dobrze działająca lampa do bramy to kolejny ważny element znacznie podnoszący poziom bezpieczeństwa i komfort użytkowania. Ich głównym zadaniem jest nadawanie wizualnego sygnału, czyli automatyczne włączania się w momencie wykrycia ruchu w pobliżu bramy. Szczególnie popularne modele to marki proxima i hormann. Mogą różnić się między sobą wielkością, kształtem, kloszem, barwą emitowanego światła. Bez problemu dobierzemy model idealny dla siebie. Są świetnie przystosowane do pracy na zewnątrz, przy najróżniejszych warunkach pogodowych, a ich mocne światło jest dobrze widoczne nawet z dużych odległości. Najczęściej posiadają wbudowany przerywacz, który można w dowolnym momencie ręcznie wyłączyć. Pracują bezgłośnie, nie zakłócając nocnej ciszy i nie przeszkadzając w ciągu dnia. Ich potoczna nazwa to także kogut do bramy.

Sposoby otwierania bram automatycznych (przewodowe i bezprzewodowe)

Ciekawym i pożytecznym udogodnieniem mogą być także nowoczesne i innowacyjne sposoby otwierania bram automatycznych. Sprawdźmy jakie opcje mamy dostępne na rynku:

Za pomocą pilota breloczkowego lub napuszkowego – pilot breloczkowy, składający się z dwóch albo czterech przycisków to niezwykle wygoda opcja – jest mały, poręczny, bez problemu zmieści się w torebce, czy nawet w kieszeni. Otwarcie bądź zamknięcie bramy następuje po wybraniu i naciśnięciu odpowiedniego przycisku. Natomiast pilot napuszkowy umieszcza się w puszcze instalacyjnej, a jego działanie opiera się na falach radiowych. Nie posiada przycisków lecz złącza pod przewód. Ciekawą alternatywą są także piloty typu zapalniczka oraz piloty do zabudowy w pojeździe.

Za pomocą kodu wpisywanego na klawiaturze – to inaczej piloty ścienne, które są na stałe montowane do ściany tuż przy bramie, a swoim wyglądem do złudzenia przypominają włączniki światła. Ciekawą opcją są także klawiatury bezprzewodowe, których działanie opiera się na wysyłaniu sygnału radiowego dzięki wcześniejszemu wprowadzeniu zaprogramowanego kodu.

Za pomocą czytnika linii papilarnych – chętnie wybierana opcja przez osoby ceniące sobie 100% bezpieczeństwo. W końcu nasz odcisk palca jest jedyny i niepowtarzalny i nie da się go podrobić. Sprawdzonym procentem tego typu rozwiązań jest hormann.

Za pomocą specjalnej płytki zbliżeniowej – specjalna zakodowana płytka zbliżeniowa to również ciekawa opcja – zajmuje niewiele miejsca, można nosić ją zawsze przy sobie, wymaga jednak opuszczenia samochodu lub chociaż uchylenia szyby celem otwarcia bramy.

Za pomocą przycisku impulsowego bądź włącznika natynkowego – manualne naciśnięcie umożliwia sprawne i bezpieczne otwieranie oraz zamykanie bramy.

Za pomocą sterowników do obsługi smartfonem – wystarczy na swoim telefonie zainstalować specjalną aplikację, aby można było w wygodny i szybki sposób wysłać sygnał do jej otwarcia już w momencie zbliżania się do domu. Można także ustawić automatyczne jej zamykanie się po pewnym czasie, zamykanie na noc, włączanie świateł oświetlających podjazd, co znacznie ułatwia korzystanie z niego i poruszanie się po nim po zmroku.

Czy warto inwestować w dodatkowe wyposażenie napędów do bram przesuwnych?

Dodatkowe gadżety i akcesoria do automatycznej bramy mogą wydawać się zbędne, jednak potrafią znacznie ułatwić życie i jeszcze bardziej uprzyjemnić codzienne korzystanie z bramy wyjazdowej. Co ciekawe, takie udogodnienia mogą okazać się przydatne również w przypadku bramy garażowej – świetnie sprawdzą się zwłaszcza automatycznie włączające się światła oraz fotokomórka do bramy garażowej (fotokomórki hormann oraz napęd do bramy garażowej hormann to wciąż najchętniej wybierane rozwiązania). Polecamy zainteresować się tym tematem i wybrać najlepsze opcje dla siebie zarówno w zakresie bezpieczeństwa jak i sposobu otwierania bramy.

Brama na smartfon