Skontaktuj się z nami : +48 507 075 771

Kategorie

Promocje

Czy znasz wszystkie zalety automatyki do bram wjazdowych skrzydłowych ?

Siłownik do bramy dwuskrzydłowej


Brama wjazdowa to jeden z kluczowych elementów, nad którym warto gruntownie się zastanowić podczas projektowania ogrodzenia i całego domowego podjazdu. Chodzi tu zarówno o kwestie związane z bezpieczeństwem i ochroną mienia, jak również w wygodną i komfortem codziennego funkcjonowania. Ogromnie ważnym czynnikiem jest także kwestia odpowiedniej estetyki – dobrze dobrana brama z napędem bramowym może pełnić funkcję ozdobną.


Jeśli zastanawiałeś się, czy bramy z napędami do ich automatycznego otwierania i zamykania są dobrym rozwiązaniem, to nasz artykuł jest właśnie dla Ciebie. Dowiesz się z niego jak wielkie korzyści kryją się za nowoczesną automatyką do bram. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości i przekonać do sięgnięcia po nowoczesne technologie budowlane.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając bramę wjazdową z napędem do swojego domu?

Wybierając bramę wjazdową oprócz wiadomych parametrów dotyczących jej wymiarów, warto zwrócić uwagę szczególnie na rodzaj materiału. Solidna brama rozwierna, która w nienaruszonym stanie przetrwa wiele lat intensywnego użytkowania i ekspozycji na najróżniejsze (często negatywne warunki atmosferyczne), powinna być wykonana z twardych, niemal niezniszczalnych materiałów, na przykład ze stali oraz dodatkowo zabezpieczona przed korozją.

Przy budowie bram wjazdowych z powodzeniem stosuje się także inne materiały typu drewno, czy tworzywa sztuczne, jednak trzeba mieć na uwadze, że ich trwałość nie będzie aż tak duża. Zamontowana brama dwuskrzydłowa powinna chodzić lekko i swobodnie, gładko otwierać się i zamykać, bez tarcia, zgrzytów, czy innych nieprzyjemnych dźwięków.

Bramy wjazdowe skrzydłowe – czyli jakie?

Zasadniczo bramy wjazdowe do domu można podzielić na dwa podstawowe typu: przesuwne oraz skrzydłowe. Dziś skupimy się na tym drugim konstrukcyjnym rozwiązaniu. Skrzydła bram skrzydłowych umiejscowione są na specjalnych zawiasach, wmontowanych w słupki ogrodzeniowe. Do wyboru mamy bramy jedno oraz dwuskrzydłowe. Na którą lepiej się zdecydować? Wszystko zależy od naszych możliwości odnośnie powierzchni posiadanej działki, zagospodarowania terenu, a także własnych preferencji. Bramy dwuskrzydłowe, wymagają jednak zapewnienia większej ilości miejsca, zatem nie będą możliwe na bardzo małej przestrzeni. Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, bramy wjazdowe skrzydłowe muszą otwierać się do wewnątrz posesji. Wygodne korzystanie z bramy umożliwia kąt otwarcia o wartości minimum 90 stopni.

Dlaczego warto zdecydować się właśnie na bramę otwieraną skrzydłowo?

Bramy skrzydłowe, inaczej mówiąc rozwieralne to wciąż najczęściej wybierany przez Polaków rodzaj bram. Świetnie sprawdzą się w przypadku raczej wąskich przejazdów, gdzie montaż bramy przesuwnej wraz z napędem bramowym byłby niemożliwy, a także w razie niewielkiej odległości od posesji sąsiada. Często ich cena jest również bardziej korzystna. Wiele osób decyduje się także na taki rodzaj bram ze względów estetycznych – takie bramy prezentują się klasycznie i stylowo, świetnie pasują do domów i posiadłości utrzymanych w starym stylu, podczas gdy bramy przesuwne to idealny wybór do domów nowoczesnych. Mogą być ciekawie zdobione, rzeźbione i dekorowane.

Siłownik do bramy rozwiernej

Brama wjazdowa skrzydłowa – tradycyjna, czy może automatyczna? Zapoznaj się z zaletami!

Automatyka do bram wjazdowych staje się dzisiaj już praktycznie normą. Również w przypadku bram otwieranych skrzydłowo takie rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe i często oraz chętnie stosowane. Przyjrzyjmy się zatem zaletom bram skrzydłowych otwieranych w sposób automatyczny:

- wyraźnie odczuwalna oszczędność czasu i wygoda korzystania – nie musimy wysiadać z samochodu, aby otworzyć bramkę, co pozwala na zaoszczędzenie kilku cennych minut, zwłaszcza w porannym pośpiechu, a także brak konieczności wystawiania się na nieprzyjemne warunki pogodowe.

- większe bezpieczeństwo przed wtargnięciem na posesję osób niepożądanych – brama automatyczna to świetna, dodatkowa ochrona przed dostaniem się na podjazd obcych, podejrzanych osób.

- ochrona samochodu – w przypadku bram tradycyjnych, podczas powrotu do domu konieczne jest opuszczenie samochodu w celu jej otwarcia, co może być niebezpieczne i stanowić wabik na złodziei.

- lepsze zabezpieczenie przed niechcianym wyjściem z posesji – mowa tutaj o małych dzieciach oraz zwierzętach domowych, które mogłyby otworzyć bramę w typie tradycyjnym i uciec bądź wybiec na drogę.

- brak konieczności używania siły – z bramą automatyczną nie trzeba się siłować w celu jej otworzenia, co mogłoby być problematyczne w przypadku kobiet, dzieci, albo osób starszych.

- bezpieczeństwo użytkowania – nowoczesne bramy automatyczne wyposażone są w specjalne fotokomórki do bram, a także takie akcesoria jak: lampa ostrzegawcza do bramy, lampa sygnalizacyjna do bramy, kogut do bramy, które zapobiegają przypadkowemu zatrzaśnięciu i zrobieniu sobie krzywdy.

Na pilota, a może obsługiwana telefonem?

Bramy skrzydłowe z napędem bramowym to ogromna wygoda! Czy wiedziałeś, że można obsługiwać je nie tylko pilotem, ale najnowocześniejsze modele można uruchamiać także za pomocą swojego smartfona? Poprzez zainstalowanie specjalnej aplikacji istnieje możliwość wysłania sygnału do otwarcia bramy w momencie zbliżania się do posesji lub tuż przed wyjściem z domu. Istnieje także możliwość ustawienia automatycznego zamykania bramy po określonym czasie, na noc oraz włączania dodatkowo świateł, które oświetlą cały podjazd i ułatwią korzystanie z niego również po zmroku. Inne, alternatywne opcje na otwieranie bramy automatycznej to: wpisywanie kodu na specjalnej klawiaturze, czytnik linii papilarnych, płytka zbliżeniowa, przycisk impulsowy.

Napęd do bramy dwuskrzydłowej

Brama skrzydłowa automatyczna – nie bój się sięgać po nowoczesne rozwiązania!

W jaki sposób działa brama otwierana automatycznie ? Jest to możliwe dzięki specjalnemu, wbudowanemu mechanizmowi, którego praca opiera się na zastosowaniu odpowiednich siłowników, napędów i elementów sterujących. Najczęściej stosuje się napęd mechaniczny, świetnie przystosowany do naszych warunków pogodowych, choć istnieje także druga opcja, czyli napęd elektrohydrauliczny. Wybierając napęd warto sprawdzić jego zdolność do pracy także w ekstremalnych temperaturach, zważywszy na występujące w naszym kraju letnie upały i zimowe mrozy. Największą popularnością cieszą się napędy came, napędy hormann, hormann linematic, napęd proxima, napęd supramatic.

Czy to się opłaca?

Zdecydowanie tak. Bramy automatyczne to ogromne udogodnienie dla domowników oraz odwiedzających nas gości. Choć koszty zakupy i montażu takiej bramy będą wyższe, jest to zdecydowanie opłacalna i warto do wzięcia pod uwagę inwestycja. Pamiętajmy, że dobra jakościowo, solidna brama skrzydłowa automatyczna posłuży nam przez wiele długich lat. Nie bójmy się także o ewentualne zastoje w dostawie prądu – bramy automatyczne są zasilane za pomocą wbudowanych akumulatorków lub baterii słonecznych – idealna opcja dla osób dbających o środowisko.

Brama wjazdowa - wybrana, a co z bramą garażową?

Każdy posiadacz własnego garażu wie jaka to ogromna wygoda. Samochód nie niszczy się tak szybko jak kiedy stoi na wolnym powietrzu, a my podczas zimy nie jesteśmy zmuszeni na żmudne skrobanie zamarzniętych szyb. Projektując przydomowy garaż również warto rozważyć otwieranie automatyczne. To duża wygoda i komfort. Warto iść z duchem czasu i stawiać na takie nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Możemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami bram garażowych: segmentowych, roletowych, rozwieranych i uchylnych. Dobra brama garażowa powinna być wyposażona także w takie akcesoria jak automatycznie zapalające się światła, czy fotokomórka do bramy garażowej. Szczególnie polecane są fotokomórki hormann.

Bramy wjazdowe skrzydłowe to wciąż modne i często wybierane rozwiązanie do domów jednorodzinnych oraz innych budynków użyteczności publicznej. Warto zdecydować się na automatyczny mechanizm otwierania bramy, zwłaszcza na taki połączony z telefonem, co pozwoli nam na szybkie i bezproblemowe otwieranie i zamykanie bramy w dowolnie wybranym przez nas momencie. Zalety takiego rozwiązania zdecydowanie są warte poniesionych kosztów, ponieważ użytkowanie takiego typu bram, posiadających nowoczesne mechanizmy i fotokomórki do bram wjazdowych jest o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze w stosunku do takich w typie tradycyjnym.

Napęd do bramy